Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie znowu otwarte

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie od dziś znów jest otwarte dla zwiedzających. Goście skansenu będą mogli spacerować po 20. hektarach przestrzeni otwartej, jednak wnętrza dalej pozostaną zamknięte.

W sobotę, 2 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie wydała pozytywną opinię o stopniu przygotowania Muzeum Wsi Lubelskiej, co oznacza otwarcie go dla gości.- Jesteśmy przekonani, że otwarcie muzeum pozwoli mieszkańcom Lublina i całego regionu odpocząć na świeżym powietrzu, nabrać sił i energii. – mówi Bogna Bender-Motyka, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Chociaż wznowiona zostaje działalność skansenu, zwiedzający będą zobowiązani do przestrzegania pewnych obostrzeń. Możliwe będzie jedyne zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika. Goście muzeum będą musieli pamiętać o poruszaniu się w maseczkach i zachowaniu przynajmniej dwumetrowego odstępu między innymi zwiedzającymi. W najbliższym czasie nie będzie jeszcze można zwiedzać wnętrz – ich otwarcie planowane jest w kolejnym etapie.

Muzeum czynne jest w godzinach od 9.00 do 17.00 i zastrzega sobie możliwość ograniczenia liczby zwiedzających i wprowadzenia przerw.